4 zwycięstwo z rzędu!

Niepokonany pozostaje zespół Rydzyniaka, który odniósł wczoraj czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując Koronę Wilkowice 4-1. Pierwsze minuty meczu wyglądały dosyć niemrawo w wykonaniu naszej drużyny, jednak z czasem Rydzyniak przejmował inicjatywę, by w 30 minucie objąć prowadzenie po uderzeniu Mateusza Szczefanowicza. Chwilę później, po wrzucie piłki z autu, zamieszanie w polu karnym wykorzystał zawodnik z Wilkowic i doprowadził do wyrównania. Była to jedyna sytuacja, w której goście zagrozili naszej bramce i od razu została wykorzystana.

Podrażnieni takim obrotem sprawy, drugą połowę gospodarze rozpoczęli z animuszem. Po kwadransie gry świetnie przeprowadzony kontratak, na bramkę zamienił Piotrowiak po znakomitym dograniu Sobeckiego. Rydzyniak szedł za ciosem i w kolejnych minutach coraz bardziej naciskał Koronę, która nie potrafiła przedostać się pod pole karne gospodarzy. Na 3-1 podwyższył Tomasz Kaźmierczak, który przeprowadził indywidualny rajd lewą stroną boiska i uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza. Kilka minut później faulowany był w polu karnym Marcin Piotrowiak. Do piłki podszedł kapitan, Mikołaj Kaźmierczak, jednak jego intencje wyczuł bramkarz i obronił „jedenastkę”. Minutę później, arbiter podyktował kolejną „jedenastkę” dla gospodarzy. Faulowany w polu karnym był Mateusz Szczefanowicz, który wygrał pojedynek o pozycję z obrońcami i miał już piłkę na głowie, by podwyższyć wynik. Tym razem do wykonania rzutu karnego podszedł Marcin Piotrowiak i ustalił wynik spotkania na 4-1.

W pojedynku lidera z wiceliderem leszczyńskiej klasy okręgowej, lepsi okazali się gospodarze, którzy z 4 zwycięstwami na koncie, nadal przewodzą w tabeli.

1-0 30’ – Szczefanowicz Mateusz
1-1 35’ – Dominik Kamiński
2-1 58’ – Piotrowiak Marcin (Łukasz Sobecki)
3-1 70’ – Kaźmierczak Tomasz
4-1 85’ – Piotrowiak Marcin (karny)