Pechowa 13 kolejka. Porażka 0-2 z Pogonią Śmigiel.

Porażki w swoim kolejnym domowym meczu doznali zawodnicy 4P4S Rydzyniak Rydzyna. Tym razem 3 punkty z Rydzyny wywieźli piłkarze Pogoni Śmigiel pokonując nasz zespół 2-0. Już początek meczu ułożył się fatalnie dla naszych piłkarzy. Goście powinni objąć prowadzenie już w 1 minucie meczu, kiedy łatwą stratę zanotował środkowy obrońca. Drużynę przed utratą bramki uratował Damian Maćkowiak wygrywając pojedynek 1 na 1. Kolejne minuty to już przewaga naszego zespołu, której nie potrafiliśmy udokumentować bramką. Do przerwy 0-0.

Po zmianie stron, goście bardzo szybko objęli prowadzenie zdobywając bramkę po wrzucie z autu. Swoją drogą, nie była to pierwsza stracona bramka przez nasz zespół w ten sposób. Strata bramki ewidentnie podcięła skrzydła naszej drużynie. Niewidocznego w tym meczu Piotrowiaka zastąpił Marcin Skrzypczak. Chwilę później nasz zespół stracił drugą bramkę i tak naprawdę mecz był już rozstrzygnięty. Rydzyniak nie był w stanie zdobyć chociażby bramki kontaktowej.

Wydawać się mogło, że od 10 minuty RKS kontroluje spotkanie i kwestią czasu jest zdobycie bramki. Niestety, futbol bywa nieprzewidywalny i w tym przypadku jeden drobny błąd zdecydował o losach tego meczu. Po raz kolejny Rydzyniak traci punkty na własnym boisku i spada w tabeli na 8 miejsce tracąc zaledwie 3 punkty do podium. Kolejna okazja do rehabilitacji już w niedzielę, kiedy to podejmować będziemy drużynę Juny-Trans Oborzyska Stare. Wygrana w tym meczu pozwoli nam przeskoczyć ten zespół w tabeli i zbliżyć się do podium. Serdecznie zapraszamy w niedzielę o godzinie 13:00 na stadion w Rydzynie.